niedziela, 20 stycznia 2013

Szukanie produktów do sprzedaży na Allegro.pl

Witam

Przepraszam za ostatni brak postów ale grudzień i styczeń to jedne z najtrudniejszych miesięcy w sprzedaży na allegro.pl.

Dzisiejszy mój post dotyczy szukania produktów pod sprzedaż na allegro.

Na wstępie podzielił bym to szukanie na 2 grupy :

1. Grupa produktów krajowych - czyli produkty które możemy nabyć w kraju od hurtowni, importerów, dystrybutorów itp, itd

2. Grupa produktów zagranicznych -  czyli grupa produktów których szukamy zza granicami Polski u innych firm, hurtowni i importerów z innych krajów.

Na wstępie trzeba zrobić chłodną kalkulację i wycyrklować co nam się najbardziej opłaca wyszukać plusy i minusy jednej i drugiej grup. Dopiero po tym możemy stwierdzić od czego zaczniemy. 

Z doświadczenia powiem, ze wszystko zależy od kapitału jaki mamy, dla przykładu jeśli masz 1000 euro na start to nie staraj się na siłę szukać produktu zza granicą kraju bo jest on tańszy o 2 zł od tego który możesz kupić od innych importerów, dlaczego? Bo jak doliczysz koszt dostawy ewentualne inne koszty przelewów itp itd to może Ci wyjść ze taniej Ci kupić w Polsce.  

Podsumowanie 

Jeśli starujesz z biznesem postaraj się pierw szukać towaru w Polsce i zbuduj jakiś większy kapitał aby importować zza granicy potem z miesiąca na miesiąc będziesz coraz bliżej zjednolicenia jednej i drugiej grupy i będziesz czerpał zyski z jednej i drugiej grupy

W następnym poście opiszę jak szukać trafnie produktów do sprzedaży w Polsce i zza granicą


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz